Agregat prądotwórczy do pracy częstej ?  jaki agregat wybrać na budowę ? jaki wybrać do gospodarstwa ?

Wiadomo , że nie każdy generator pracuję jako rezerwowe źródło zasilania, niektóre urządzenia są eksploatowane częściej – co wtedy? Czy powinniśmy o tym poinformować sprzedawcę ?.

Bardzo dobrym sposobem na wybór agregatu prądotwórczego jest sprawdzenie co doradzi kilku producentów. Najlepiej przedstawić dokładnie do czego planujemy używać urządzenie.

Dzisiejszy wpis dedykujemy urządzeniom od których wymagamy częstej pracy (agregaty na budowę, do gospodarstwa, na rolę).

Warunki opisane powyżej spotkamy na :

  • placu budowy, w firmie budowlanej
  • gospodarstwie rolnym (uprawy, podlewanie w okresach suszy i nie tylko)
  • firmie wynajmującej sprzęt budowlany
  • firmach zajmujących się dociepleniami pianką natryskową

Lub po prostu miejscu gdzie prądu brak, lub jest go niewystarczająco.

Przykładem który dobrze sprawdzi się do częstej pracy jest agregat prądotwórczy 40kW z silnikiem Deutz.

Należy pamiętać, że cena nie jest najważniejszym wyznacznikiem przy wyborze agregatu prądotwórczego dedykowanego dla częstszej pracy, ważne jest aby :

  • silnik miał niskie spalanie
  • silnik miał możliwość i renomę jednostki napędowej bezawaryjnej – mogącej osiągnąć wyższe przebiegi mtg.

 

Jeśli znaleźliśmy producenta który dobiera dla nas konstrukcję urządzenia i silnik – oznacza to że dobrze trafiliśmy.  Na rynku ponad 80% dostępnych ofert na agregaty dotyczy urządzeń przeznaczonych na pracę rezerwową – co nie oznacza, że są to urządzenia słabej jakości.  Wszystko zależy od tego do czego planujemy użyć agregatu prądotwórczego, i tak dla przykładu – agregat prądotwórczy do pracy stałej/częstej – nie jest wskazany do pracy rezerwowej i odwrotnie.

Poza wspomnianym powyżej silnikiem Deutz, warto również zwrócić uwagę na marki, które świetnie sprawdzą się jako agregaty budowlane w szczególności :

  • Perkins
  • Cummins

 

Podana powyżej trójka jest silną trójcą dla wytwornic prądu przeznaczonych na ciężkie warunki.

Cummins może cieszyć się mianem lidera, jednak pod kątem serwisu, cen, dostępności części znacznie lepiej prezentuję się Perkins czy Deutz.

Kończąc wątek pamiętajmy aby urządzenie pracujące często, czy wielokrotnie uruchamiane – było wyposażone w tzw wolny start. Dobrym przykładem jednostki z wolnym startem jest generator prądotwórczy 60kW z silnikiem Deutz. Agregaty prądotwórcze na budowę to bardzo przydatne urządzenia, w naszej firmie WA-TECH podpowiadamy jaki odpowiedni agregat wybrać, dopasowany w 100% do Państwa oczekiwań.

 

Marcin Przybylski
07.05.2019
ekspert agregatów budowlanych