Realizację początku roku 2024 , inwestycje na zasilanie rezerwowe / planowane / stałe

Kalendarz naszych planowanych zleceń i projektów, dotyczy oczywiście inwestycji na zasilanie z agregatu prądotwórczego ⚡
Każdego tygodnia obsługujemy zlecenia na zasilanie :
-awaryjne
-regularne/planowane
-stałe
Warto pamiętać że poza samymi realizacjami na nowe urządzenia obsługujemy również serwis i utrzymanie agregatów różnych producentów.
Wielu inwestorów poszukuję wykonawcy który będzie trzymał pieczę nad urządzeniem w zakresie większym niż tylko wykonywanie rokrocznego przeglądu.
W zależności od typu inwestycji prowadzimy również cykliczne przeglądy skrócone , lub comiesięczną weryfikację stanu urządzenia oraz kontrolę i uzupełnienie paliwa.

 

Co dzieje się w firmie Wa-Tech ? , więcej o nas i naszych pracach ?

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej strony na Facebooku :

Strona firmowa Wa-Tech – producent agregatów prądotwórczych

Na wskazanej stronie pojawiają się zdjęcia i wpisy dotyczące aktualnych wydarzeń. Znajdziemy tam nie tylko zdjęcia z inwestycji ale również informację o niektórych wydaniach urządzeń, czy wyjazdach serwisowych. Czymś nowym są również relacje w postaci filmów. Nowa forma prezentacji firmy Wa-Tech pozwoli naszym obecnym oraz przyszłym Kontrahentom być jeszcze bliżej, i wiedzieć jeszcze więcej.

Agregat prądotwórczy Barracuda 120kW – jak prawidłowo posadowić agregat ?

Montaż ? czy może jednak przegląd gwarancyjny ?

Dziś archiwalnie i zarazem aktualnie.

Pierwsze zdjęcie wykonano po zakończeniu zeszłorocznego montażu agregatu Barracuda 120kW.

Przy okazji tej inwestycji warto poruszyć kwestię posadowienia agregatu do montażu. Na zdjęciach można zauważyć, że nie zawsze konieczne jest wykonywanie fundamentu (czasem jest to niemożliwe). W takich przypadkach dopuszczalnym jest zastosowanie betonowego prefabrykatu.

Kolejne drugie zdjęcie wykonano podczas tegorocznego przeglądu gwarancyjnego (przegląd wykonano po 12 miesiącach od montażu urządzenia)

Każde urządzenie może być obsługiwane przez nas kompleksowo, nawet po okresie gwarancyjnym. Takie działania pozwalają przedłużyć żywotność sprzętu, oraz utwierdzić się co do jego niezawodności.
[/full_width_section]

Agregat prądotwórczy Barracuda 40kW silnik Q-boot – czy agregat może być głównym źródłem prądu ?

Oprócz realizacji jakimi jest zasilanie rezerwowe, wykonujemy również realizacje na główne źródło zasilania / częste źródło zasilania.

Agregat prądotwórczy Barracuda wyposażony w japońską jednostkę napędową marki Q-boot to rozwiązanie będące lepszym wyborem niż rozwiązanie „stosunek jakość do ceny”. Dla przedmiotowego modelu przewidywana jest dopłata w wysokości 3 300zł brutto w stosunku do wariantu z silnikiem Ricardo. Dlaczego warto dopłacić wskazaną kwotę ? Odpowiedź jest dość prosta, silniki marki Q-boot to jednostki osiągające rekordowo wysokie przebiegi pracy. Jest to jednostka która świetnie sprawdzi się jako główne/częste źródło prądu.

Wskazany generator posiada systemy wspomagające pracę podczas niekorzystnych temperatur (bezproblemowy rozruch przy ujemnych temperaturach dzięki zastosowaniu podgrzewania płaszcza wodnego). Jednostka wyposażona została w ocynkowaną wyciszoną obudowę odporną na warunki atmosferyczne.
Wyciszenie obudowy połączone z silnikiem klasy premium (o wysokiej kultrzue pracy i niskiej emisji hałasu)  pozwalają uzyskać sprzęt który nie będzie uciążliwy przy założeniu stałej regularnej pracy.

Inwestycję dla zasilania częstego realizujemy zawsze w połączeniu ze szkoleniem, do Klienta zostaje dostarczone urządzenie które jest gotowe do pracy.
Przedstawiciele inwestora zostają przeszkoleni z obsługi urządzenia, jeśli Klient jest na to przygotowany, istnieje możliwość przeprowadzenia szkolenia pod obciążeniem (z podłączonymi odbiorami).

Agregat prądotwórczy Barracuda 150kW – rezerwowe zasilanie serwerowni

Przedstawione zdjęcia dotyczą realizacji dostawy agregatu prądotwórczego Barracuda 150kW. Usługa dostawy nie zakłada prac montażowych,  podczas dostawy wykonywane jest szkolenie z obsługi oraz uruchomienie.  Dostarczany agregat jest w pełni przygotowany do pracy  (wyposażony w płyny eksploatacyjne, oraz startową ilość paliwa). Podczas szkolenia z obsługi zalecane jest aby obecny był również elektryk/przedstawiciel firmy podłączającej agregat do instalacji. Podczas szkolenia i uruchomienia jesteśmy w stanie w czasie rzeczywistym rozwiać wątpliwośći i udzielić odpowiedzi na pytania elektryka/firmy podłączającej agregat.

Generator prądotwórczy Barracuda 150kW – przedstawiony na zdjęciach powyżej – został przeznaczony na rezerwowe zasilanie firmy razem z serwerownią. Razem z agregatem inwestycja obejmowała również dostawę modułu SZR(ATS) zakres natężenia 400A  – taki zestaw pozwala w pełni zautomatyzować instalację zasilania rezerwowego.
Dodatkowo na specjalne życzenie Klient zmodyfikowano (wydłużono) czas wyłączenia generatora oraz powrotu do źródła napięcia sieciowego.  Opisany zabieg pozwala uniknąć niepotrzebnych skoków napięcia w przypadku dalszych przerw w dostawach prądu. Sugerujemy aby powrót na zasilanie sieciowe programować ze zwłoką 5-15 minut od stabilnego powrotu napięcia sieciowego.

Przy okazji opisanej modyfikacji warto zaznaczyć, że wszystkie stosowane przez nas sterowniki marki Smartgen  6120 , 6220 , 7120N , 7120A , 7220  – pozwalają na programowanie wielu ciekawych i przydatnych funkcji.

Przykładem jest możliwość pełnej regulacji czasów i zwłok w wykonywanych czynnościach  (uruchamianie, wyłączenia generatora , lub czasów przełączenia pomiędzy źródłami napięcia).
Wyższe modele od numeru 7xxx udostępniają również dziennik zdarzeń z których skorzystać może zarówno Klient jak i nasz serwis.

Ważną modyfikacją która wykonywana jest coraz częściej – to łączenie agregatu z internetem – taka modyfikacja pozwala na stałą kontrolę nad urządzeniem , a dodatkowo pozwala na zdalne zarządzanie (uruchomienie, wyłączanie).

Nasi Klienci zawsze otrzymują sprzęt spersonalizowany i skonfigurowany do ich indywidualnych potrzeb.
A jeśli Klient zapomni o jakiejś modyfikacji czy programowaniu ?
Udostępniamy mobliny serwis , lub nawet usługi zdalne!
Wielokrotnie zdarzało się już , że usługi takie jak np zmiana numeru telefonu w module GPS –  wykonywana była jeszcze tego samego dnia – zdalnie.

Agregat prądotwórczy – rezerowowe zasilanie szpitala –  Barracuda 200kW

Zgodnie z często spotykaną informacją – agregaty marki Barracuda zasilają wszystkie możliwe branże.
Służby mundurowe, Polskie szpitale, fabryki, gospodarstwa rolne, restauracje, stacje benzynowe, zaplecze autostrad oraz placów budowy…. wymieniać możnaby bardzo długo.

Prezentujemy zdjęcia z jednej z ostatnich realizacji. Inwestycja dotyczyła dostawy agregatu prądotwórczego o mocy 200kW. Zlecenie zostało wykonane w sposób niestandardowy jednakże coraz częściej spotykany wśród Zamawiających.

Jako dostawca dostarczyliśmy agregat prądotwórczy, zadaniem Zamawiającego było wykonanie instalacji zasilania rezerwowego – po wykonaniu instalacji po stronie inwestora został zaplanowany kolejny podjazd Wa-Tech.
W ramach kolejnego podjazdu podłączyliśmy agregat do przygotowanej instalacji, dodatkowo Zamawiający został przeszkolony z obsługi.

Agregat prądotwórczy do kurnika – realizacja z 3 układami automatyki SZR (ATS).

Wa-Tech dociera nawet w najdalsze zakątki Polski, wszędzie tam gdzie poszukiwany jest rzetelny i pewny wykonawca – można na nas liczyć.
Klient z okolic rejonów południa Polski mierzył się z kilkoma problemami w swojej hodowli kur niosek.
Jednym z głównych problemów były 3 punkty odbioru prądu pracujące na 3 niezależnych instalacjach, problemem mniej istotnym z jakim mierzy się większość Klientów to dobór mocy i rodzaju agregatu prądotwórczego.  Przy wielu wątpliwościach i problemach na szczęście Inwestor trafił we właściwe miejsce.

Dla wskazanej inwestycji dobrano jednostkę w wersji otwartej niezabudowanej, zaprojektowaliśmy dla Klienta instalację pozwalającą na zasilenie 3 punktów odbioru (wymagało do zastosowania 3 modułów automatyki).

Inwestycję zrealizowano w znacznej części we współpracy z Inwestorem jako wykonawcą – dzięki takiemu rozwiązaniu Klient zaoszczędził znaczną część środków. Na miejsce inwestycji dostarczono agregat wraz ze wszystkim potrzebnymi modułami, po wykonaniu przez Inwestora instalacji zgodnie z naszym projektem – pojawiliśmy się w celu wykonania podłączenia , uruchomienia, oraz szkolenia z obsługi.

Kolejna inwestycja zakończona sukcesem. W dziale aktualności można znaleźć również krótki film prezentujący pracę dwóch modułów automatyki jednocześnie (na filmie widać moment przełączenia pomiędzy źródłami zasilania).

Generator prądotwórczy dla domu pomocy społecznej – agregat Barracuda 60kW wraz z kompleksowym montażem.

Inwestycję poprzedzała wizja lokalna w domu pomocy społecznej – Klient wskazał, że poszukuje firmy która zajmie się montażem i wykonaniem instalacji zasilania rezerwowego kompleksowo.
Kupując agregat warto wybrać firmę zajmującej się branżą kompleksowo, jeśli planujemy podłączenie i montaż agregatu przy wykorzystaniu firmy zewnętrznej – warto aby dostawca/producent agregat mógł nam pomóc jeśli okażę się, że podwykonawca natrafił na problem.

Zdjęcia z przedmiotowej realizacji przedstawiają kompleksowy montaż wykonywany przez firmę Wa-Tech Łukasz Waszkowiak.  Jako podstawę pod agregat został zastosowany gotowy betonowy prefabrykat – rozwiązanie bardzo popularne, niedrogie – spełniające swoją funkcję po odpowiednim przygotowaniu podłoża.
Zgodnie ze standardowym przebiegiem montażu – po zakończeniu usługi przeprowadzono szkolenie z obsługi oraz próbne uruchomienie generatora.

Urządzenie zastosowane podczas inwestycji to agregat prądotwórczy Barracuda 60kW. Jednostka wyposażona w 4 cylindrowy turbodoładowany silnik Diesla marki Q-boot – mimo że silnik wskazany jest do zasilania częstego/stałego , nic nie stoi na przeszkodzie aby wykorzystać go jako napęd zasilania rezerwowego co też zostało zaplanowane podczas przedmiotowego montażu.
Generatory marki Barracuda bez względu na rodzaj zastosowanej jednostki napędowej charakteryzują się bardzo wysoką jakością generowanego napięcia – dając pełną gwarancję i bezpieczeństwo działania odbiorników w instalacji.

Przegląd dwóch agregatów prądotwórczych na statkach (wskazania licznika w okolicy 3000mtg)

Agregaty marki Barracuda znajdują zastosowanie w każdej branży, z uwagi na to że jesteśmy producentem – dbamy o to aby każdy agregat był spersonalizowany dla konkretnej inwestycji.
Obok wielu odbiorców z ramienia służby zdrowia, wojska, gospodarstwa rolnego – znajdujemy również Klientów z obszaru związanego z żeglugą. Prezentujemy zdjęcia wykonane podczas przeglądów dwóch jednostek zamontowanych na statkach typu „pchacz”  – mimo wieku agregatów oraz kiepskich warunków pracy – agregaty spisują się znakomicie. Warto zwrócić uwagę że jeden z agregatów posiadał wskazanie 2777mtg – osiągnięcie takiej wartości nie było dla niego żadnym kłopotem. Agregaty marki Barracuda (jeśli zostaną właściwie dobrane i skonfigurowane do konkretnej inwestycji), mogą z powodzeniem spisywać się podczas wieloletniej pracy rezerwowej lub podczas pracy częstej/stałej. Agregaty prądotwórcze należy podzielić na dwie grupy:
a) praca rezerwowa
b) praca częsta
Przeznaczenie agregatu prądotwórczego jest ważne, a samo skonfigurowanie sprzętu do zastosowania przekłada się na zadowolenie z posiadanego sprzętu.
Agregaty na wspomnianych statkach „pchacz” dzięki właściwej konserwacji i bardzo dobrych silnikach (silnik Q-boot) będą jeszcze długo służyły na obu jednostkach.

Agregat prądotwórczy Barracuda 60kW – zasilanie restauracji/hotelu

Zdjęcia pochodzą od Naszego Klienta – który realizację montażu zlecił swojemu elektrykowi.

Jako jedna z nielicznych firm z branży produkcji i sprzedaży agregatów prądotwórczych, dopuszczamy rozwiązanie w postaci wykonania instalacji oraz podłączenia przez wykonawcę Klienta – w naszym przypadku takie rozwiązanie nie przynosi negatywnych skutków dla uprawnień gwarancyjnych.

Zdjęcie przesłał jeden z naszych Klientów informując również, że jest zadowolony z urządzenia oraz , że jego elektryk spisał się należycie i cały układ był już testowany.

Warto również nadmienić że restauracje/domy weselne oraz gospodarstwa rolne – są dwiema największymi grupami zgłaszającymi zapotrzebowanie na zasilanie awaryjne.

Agregat prądotwórczy Barracuda 150kW – rezerwowe zasilanie toru doskonalenia techniki jazdy

Jedne z wielu realizacji z roku 2019, usługa dotyczyła kompleksowej realizacji instalacji zasilania rezerwowego.

Obiekt można rozdzielić na kilka mniejszych punktów oraz budynek główny. Każdy z punktów był jednak istotnym elementem i należało zapewnić zasilanie rezerwowe dla każdego z nich.

Po przeprowadzonej wizji lokalnej – inwestorowi zaproponowano dwa warianty mocowe agregatu – Inwestor zdecydował się na model o mniejszej mocy.

Inwestycja musiała zostać podzielona na dwa etapy:
a) etap pierwszy obejmował praktycznie 90% prac , wykonano prace ziemne, przygotowano instalację elektryczną. Podczas tego etapu został również posadowiony sam agregat – zrezygnowano tutaj z tradycyjnego fundamentu – zastępczo użyto betonowego prefabrykatu który rozładowano na przygotowanym wcześniej podłożu – oczywiście podczas przygotowania podłoża zadbano o instalację uziemiającą dla samego agregatu.

b) etap drugi obejmował finalne podłączenie agregatu oraz przeprowadzenie testów – etap nie należał jednak do standardowej usługi z uwagi na to że inwestor nie mógł pozwolić sobie na przerwę w dostawie napięcia – niestety obiekt funkcjonował całodobowo, a kalendarz zleceń nie uwzględniał przerwy w wydarzeniach.  Ze względu na brak możliwości odłączenia obiektu od zasilania na około 4-5 h – na czas prac finalnych został dostarczony kolejny agregat oferujący zasilanie w trakcie końcowych prac przyłączeniowych.

Inwestycję zwieńczył finalny test pracy instalacji zasilania rezerwowego.
Inwestor może być spokojny o wszystkie zaplanowane wydarzenia.

Agregat prądotwórczy Barracuda 60kW – idealne rozwiązanie dla domu weselnego, dużej restauracji

Prezentujemy archiwalną realizację z roku 2018r,  inwestycja dotyczyła wyposażenia w zasilanie rezerwowe domu weselnego, oraz restauracji będącej częścią obiektu.

Klient zgłosił się z prośbą o przeprowadzenie wizji lokalnej na miejscu inwestycji, jest to pierwszy krok który zalecamy podjąć w przypadku chęci zakupu agregatu prądotwórczego.

Nie każdy zna odpowiedzi na pytania jaka moc agregatu? jaki agregat prądotwórczy dla restauracji ?
Firma Wa-Tech oferuję pomoc w doborze mocy agregatu, w efekcie otrzymujemy właściwy generator prądotwórczy.

Na okoliczność wizji lokalnej warto zaprosić również swojego elektryka (jeśli takowego posiadamy).
Taki wariant pozwala na ograniczenie kosztów i rozdzielenie prac pomiędzy : lokalnego znanego nam już elektryka a dostawcę agregatu.

W opisywanym przypadku realizacja inwestycji przebiegła z podziałem prac pomiędzy inwestora a dostawcę agregatu, firma Wa-tech wytypowała generator prądotwórczy 70kVA , następnym krokiem było przygotowanie instalacji (ułożenie przewodów, zmiany w rozdzielni) tą częścią zajął się elektryk wskazany przez Klienta, Po zgłoszeniu gotowości instalacji ze strony inwestora – przystąpiliśmy do końcowego elementem inwestycji. Dostawa i podłączenie agregatu prądotwórczego przebiegły bez niespodzianek.

Końcową częścią projektu – było jak zwykle szkolenie z obsługi oraz testowa praca całego układu.

 

Agregat Barracuda 120kW – zasilanie rezerwowe SOR szpital specjalistyczny

Miesiąc maj była dla Naszej firmy bardzo pracowitym miesiącem, zgodnie z zawartymi umowami, zamówieniami na agregaty prądotwórcze – zbiegł się termin zakończenia wielu inwestycji.

Jedną z Nich postanowiliśmy zaprezentować w Naszej galerii.

Inwestor – firma dokonująca modernizacji oddziału szpitalnego SOR złożył zamówienie na kompleksową realizację zasilania rezerwowego.
Naszym pierwszym zadaniem był demontaż i usunięcie starego agregatu prądotwórczego, co ciekawe – urządzenie było niesprawne od samego początku.
Kolejnym dość istotnym zadaniem była modernizacja istniejącego fundamentu – poprzedni agregat był mniejszy niż nowo zamówiony agregat prądotwórczy Barracuda 120kW.  Modernizacja nie była jednak żadnym problemem.

Po posadowieniu agregatu przyszedł moment na wykonanie kompletnej instalacji – stara instalacja nie była wykonana zgodnie ze sztuką (zbyt mały przekrój przewodów).

Na zakończenie inwestycji zostało przeprowadzone szkolenie oraz próbna praca instalacji zasilania rezerwowego.
Kolejna inwestycja oddana do użytku.

Jeśli więc ktoś zastanawia się czy agregat będzie posiadał właściwą jakość prądu ? czy prądnica Barracuda poradzi sobie z jego wymagającymi odbiornikami ? – odpowiedź jest oczywista.

 

Nasze urządzenia dobrane są w taki sposób aby móc zasilić zarówno proste silniki trójfazowe , jak również skomplikowaną elektronikę szpitalną.

Agregat Barracuda 28kW – zasilanie Najszybszego Koncertu Świata radia VOX FM

Firma Wa-Tech działa prężnie w kilku płaszczyznach branży agregatów prądotwórczych. Oprócz produkcji, sprzedaży i serwisu – oferujemy również wynajem agregatów prądotwórczych.
W Naszej ofercie produktów na wynajem znajduję się szeroki zakres mocowy agregatów
20kW 28kW 40kW 60kW oferujemy również urządzenia o większej rezerwie mocy.

Agregaty dostarczamy z pełnym zbiornikiem, jeśli jest to konieczne zapewniamy również osobę do obsługi urządzenia na czas wynajmu.  Staramy się być elastyczni, Naszym celem jest dostosowanie się do zlecenia Klienta. Każde niestandardowe zlecenie jest możliwe, jeśli oczywiście mieści się w budżecie Klienta.

Całkiem niedawno można było Nas zobaczyć na plenerowym wydarzeniu które odbywało się nad jeziorem maltańskim w Poznaniu.
Agregat Barracuda 28kW zasilał Najszybszy koncert świata organizowany przez radio VOX FM.
Całe wydarzenie wymagało zasilania z zewnętrznego agregatu prądotwórczego.
Wszystkie urządzenia elektroniczne działały bez zarzutu, sam agregat był niesłyszalny nawet w przerwach między utworami.
Agregaty prądotwórcze marki Barracuda wyposażone są w wysokiej klasy stabilizację Napięcia, oraz bezawaryjne, bezobsługowe i bezszczotkowe prądnicę marki Barracuda – zasilą śrutownik, spawarkę, komputer a nawet rezerwowo szpital – jeśli będzie taka potrzeba – Nasza kolejna realizacja z montażu agregatu prądotwórczego dla szpitala – już niedługo.

Agregat Barracuda 120kW – zasilanie rezerwowe hali produkcyjnej

Kolejna zimowa realizacja, kolejne wyzwanie. W połowie stycznia zwrócił się do Nas inwestor z pilnym zleceniem na agregat prądotwórczy o mocy około 120kW. Podczas rozmów inwestor przekazał informację jakimi urządzeniami dysponuje na hali produkcyjnej – potwierdzono że wybór modelu 120kW jest właściwy.   Agregat Barracuda 120kW .  Dla inwestora bardzo istotne była aby agregat uruchomił się zawsze w każdych warunkach. Agregaty prądotwórcze marki Barracuda w wersji seryjnej wyposażone są w każdy układ zapewniający bezawaryjną pracę jednostki. Istotnym jest aby agregat prądotwórczy był wyposażony w układy grzewcze, wyróżniamy kilka różnych układów :
-podgrzewanie paliwa
-podgrzewanie bloku silnika
-podgrzewanie dolotu powietrza poprzez spiralę grzewczą
-podgrzewanie powietrza poprzez świecę zapalającą paliwo
Najważniejsze z nich to podgrzewanie bloku silnik oraz jakaś forma podgrzewania „dolotu powietrza”.
Nie można również zapominać o układzie podtrzymania akumulatora.
Dodatkowo inwestor chciałb mieć pełną kontrolę nad zarządzaniem agregatu zdalnie, oraz chciał być informowany o zmianach statusu agregatu (praca,spoczynek). Funkcję oferuję dodatkowy układ/moduł GSM   Moduł GSM Smartgen Agregat prądotwórczy Barracuda 120kW został spersonalizowany dla Klienta, w siedzibie dokonano wszelkich niezbędnych czynności – przegląd zerowy/pierwsze uruchomienie. Inwestor otrzymał sprawny przetestowany sprzęt – gotowy do uruchomienia „od zaraz”.

Serwis agregatu Barracuda 16kW

Z końcem stycznia w trakcie trwania akcji „styczniowe przeglądy”  otrzymaliśmy zgłoszenie do wykonania rutynowego przeglądu agregatu Barracuda 16kW. Zdjęcia wykonano po wykonaniu usługi, był to już drugi przegląd modelu 16kW wykonywany dla PKP.  Agregat znajduję się w pociągu, służy jako zasilanie stałe dla prac wykonywanych przy torowisku.  Agregat sprawuję się wzorowo, z racji niskiego spalania +/- 2,5 L/h  – jest tani w eksploatacji.  Dzięki zastosowanym dwóm układom dogrzewającym (grzałka bloku silnika, oraz grzałka dolotu powietrza) jednostka spisuję się wzorowo nawet przy ujemnych temperaturach.

Styczniowy(zimowy) montaż agregatu Barracuda 33kW

Montaż agregatu Barracuda 33kW jako kompleksowe zasilanie rezerwowe dwóch obiektów z branży medycznej.

Inwestycja została przypieczętowana pod koniec roku 2017,  zakres inwestycji obejmował kompleksową usługę wykonania zasilania rezerwowego. Klient posiadał magazyn z dużą ilością lodówek/chłodni zawierających drogie odczynniki chemiczne. Ponadto agregat miał zasilać obiekt funkcyjny wyposażony w skomplikowaną elektronikę medyczną.

Do realizacji inwestycji konieczna była wizja lokalna pod Warszawą,  po dokonaniu wizji lokalnej inwestorowi przedstawiono kosztorys prac oraz kalkulację zapotrzebowania prądowego.
Zapotrzebowanie odbiorników w momencie szczytowym wynosiło około 28kW – dlatego podjęto decyzję o montażu jednostki z zapasem mocy model Barracuda 33kW.

Mimo niesprzyjających warunków, już w połowie stycznia rozpoczęto realizację inwestycji.
Na miejscu pracę realizowała grupa 5 montażystów – dzięki temu całą instalację wykonano w jeden dzień, łącznie ze wszystkimi pracami budowlano/elektrycznymi.

Po wykonaniu inwestycji standardowo przeprowadzono szkolenie oraz próbną pracę układu.

Zasilanie rezerwowe gospodarstwa rolnego – agregat Barracuda 80 kW

Klient posiada gospodarstwo rolne, oraz chlewnię. Na miejscu inwestycji funkcjonują dwa główne odbiory energetyczne. Mimo, że faktyczne zapotrzebowanie obiektów wynosiło 60kW, inwestor zdecydował się na większą jednostkę zasilania rezerwowego z myślą o kolejnych inwestycjach i rozbudowie gospodarstwa.

Firma Wa-Tech dostarczyła fabrycznie nowy agregat Barracuda 80kW, jednostka wyposażona w układ samoczynnego załączania rezerwy, oraz wszelkie układy pomocnicze gwarantujące niezawodność (grzałki, prostowniki).

Agregat podłączono – przeprowadzono szkolenie – przeprowadzono próbną pracę obiektu na zasilaniu rezerwowym.

Zasilanie rezerwowe Powiat Pilski, Dom Pomocy Społecznej w Rzadkowie  – agregat Barracuda 50 kW

Wskazana inwestycja jest przykładem realizacji wymagającej od Nas dużego zaangażowania. Jednym z istotnych punktów realizacji było odnowienie istniejącej rozdzielni elektrycznej – nie była to praca planowana. Podczas wykonywania instalacji zasilania rezerwowego okazało się, że główna rozdzielnia budynku jest wykonana w sposób zagrażający życiu i zdrowiu. Na szczęście Nasz kontrahent wybrał właściwego wykonawcę inwestycji który był w stanie „poprawić/odbudować”… a właściwie wykonać od podstaw instalację zasadniczą (przedstawiona na zdjęciu przed/po).

Firma Wa-Tech wykonała wszelkie czynności związane z pracami instalacyjnymi, elektrycznymi następnie dostarczyła fabrycznie nowy agregat Barracuda 50kW.

Agregat podłączono do układu SZR oraz układu ppoż – przeprowadzono próbną pracę obiektu na zasilaniu rezerwowym.

Firma Wa-Tech na targach Agro Show Bednary 2017 22-25 Września

Teren byłego lotniska w Bednarach, jak co roku zamienił się w dobrze znaną w Wielkopolsce wystawę Agro Show.
Po raz kolejny firma Wa-Tech gościła na terenie wystawy, serdecznie dziękujemy Naszym stałym Klientom za odwiedzenie stoiska, cieszymy się również z jeszcze bardziej liczniejszej grupy nowych odbiorców.
Podczas targów mogli Państwo porozmawiać z Naszymi doradcami:
-technicznymi
-handlowymi
oraz oczywiście udostępniona została możliwość rzeczywistej weryfikacji pracy Naszych agregatów, każdy zainteresowany mógł obejrzeć wnętrze agregatu podczas jego pracy.

Jeśli jednak ktoś nie mógł pojawić się na wystawie – serdecznie zapraszamy do kontaktu i umówienia spotkania w Naszej siedzibie.

Zasilanie rezerwowe obiektu Frosta – agregat Barracuda 28 kW + agregat Barracuda 24kW

Tym razem Naszym Klientem był podwykonawca z branży elektroinstalatorskiej wykonujący inwestycję zasilania rezerwowego dla obiektu Frosty.
Zgodnie z zamówieniem dostarczyliśmy dwie jednostki Barracuda 24kW + Barracuda 28kW.
Oba agregaty wyposażone w układ automatycznego startu na wypadek zaniku zasilania sieciowego.
Zgodnie z ustaleniami z uwagi na fakt iż było to kolejne zamówienie Naszego podwykonawcy – agregaty dostarczono z częściowo zatankowanymi zbiornikami.

06.10.17 Nawałnice w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego

Piątek 06.10.17 – dzień poprzedzały wichury i ulewy które odwiedziły Piotrków Trybunalski oraz okoliczne miejscowości.
W efekcie wspomnianych nawałnic wielu odbiorców z tego regionu zostało całkowicie pozbawionych prądu.

Każdy z Naszych agregatów zgodnie z procedurą przechodzi dwudniowy przegląd zerowy który zostaje zatwierdzony w karcie gwarancyjnej – w tej niestandardowej sytuacji musieliśmy dostosować się do Pilnego zgłoszenia Klientów.
Agregaty od godzin porannych zostały poddane procedurze przygotowawczej – w efekcie czego jeszcze tego samego dnia zostały dostarczone przez Nas do docelowych odbiorców.

Agregat Barracuda 28kW – zasilił piekarnie, umożliwiając tym samym rozpoczęcie pracy po kilkunastogodzinnej przerwie pracy zakładu – z informacji które przekazał Nam Klient –  sprzęt pracował do rana.

Agregat Barracuda 60kW – zasilił gospodarstwo rolne całkowicie odcięte od źródła prądu. Z racji odległego położenia od głównej linii zasilającej oraz wcześniejszych wichur –  nie był to pierwszy przestój w dostawie prądu dla wymienionego odbiorcy – po dostarczeniu sprzętu Klient nie musi obawiać się kilkudniowych przestojów w pracy.

Agregat Barracuda 60kW do domu weselnego, do restauracji, kateringu

Agregat Barracuda 60kW w obudowie wyciszonej – był przedmiotem zamówienia Klienta.
Inwestycję kompleksowo przeprowadziła firma Wa-Tech:
-dostawa urządzenia
-wykonanie instalacji elektrycznej
-przyłączenie automatyki
-pomiary elektryczne

Inwestor prowadzi restaurację oraz dom weselny. Agregat Barracuda 60kW zasila awaryjnie cały obiekt:
-kuchnia
-sale weselne
-klimatyzatory
-kotłownie
Agregat zasila również teren przyległy do obiektu (oświetlenie, bramy wjazdowe..)

Agregat Barracuda 24 kW , zasilający statek (lodołamacz Żbik)

Agregat Barracuda 24kW zaproponowany do przedmiotowej inwestycji w pełni zapatruje statek w czasie postoju.
Urządzenie zapewnia źródło napięcia w czasie gdy silniki barki są wyłączone.
Agregat zasila zaplecze kuchenne oraz pozostałe odbiorniki własne jednostki.

Agregat zmodyfikowano aby mógł pracować na zbiorniku zewnętrznym (paliwo własne statku).
Dzięki czemu jednostka stała się kompletnie bezawaryjna.

Dostarczona wersja agregatu jest jednostką zabudowaną.
Obudowa w wersji standardowej idealnie sprawdziła się w warunkach atmosferycznych towarzyszących pracy statku.

Agregat Barracuda 33 kW , hydrofornia przepompownia (Gmina Łyszkowice)

Dostarczyliśmy urządzenie w wersji zabudowanej o mocy maksymalnej 28kW (35kVA)
Zaproponowany agregat Barracuda 28kW zasilany 4 cylindrowym wolnossącym silnikiem z systemem SZR był kolejnym już agregatem zamawianym przez tego samego odbiorce.

Inwestycja została przeprowadzona kompleksowo – obejmowała wszystkie  prace montażowe:

wyładunek z kotwieniem, pomiary instalacji przed i po inwestycji
układ odprowadzenia spalin z pomieszczenia,
układ czerpni powietrza,
wylanie fundamentu,
instalacja podłączeniowa,
montaż układu szr

 

Agregat Barracuda 60kW Dom weselny, restauracja „Zajazd w Górach”

Dostarczyliśmy urządzenie w wersji zabudowanej o mocy maksymalnej 60kW (75kVA)
Zaproponowany agregat Barracuda 60kW zasila rezerwowo duży obiekt restauracyjno/hotelowy.
Na miejscu inwestycji organizowane są imprezy okolicznościowe takie jak śluby, wesela, komunie.

Inwestycja obejmowała kompleksową usługę dostawy, wykonania instalacji oraz podłączenia w układzie automatyki SZR.
Biorąc pod uwagę godziny pracy obiektu oraz potencjalne straty w trakcie pracy montażowych – podłączenie realizowano w niestandardowych godzinach nocnych.

Agregat Barracuda 26,5kW Restauracja czynna całodobowo

Agregat Barracuda 26,5kW (z układem automatycznego startu SZR) zaproponowany do zasilenia restauracji sprostał postawionemu zadaniu.
Restauracja wyposażona była w kilkumetrowego potężnego grilla. Sam grill mieścił się wewnątrz budynku.
Obiekt wyposażono w specjalny system wentylacji/ogrzewania (składający się z kilkunastu układów wrażliwej elektroniki, oraz klimatyzatorów).
Kuchnia w obiekcie wyposażona była w :
-4 lodówki
-2 zamrażalki
-mikrofalówki
-czajniki
-frytkownice
Obiekt wyposażono również w lodówki na napoje, kilka komputerów oraz kas fiskalnych.

Agregat Barracuda 26,5 kW musiał sprostać jednemu ważnemu zadaniu : zasileniu skomplikowanych i wrażliwych układów elektronicznych odpowiedzialnych za wentylację oraz ogrzewanie (w przypadku braku prądu obiekt zostawał kompletnie zadymiony, a goście pojawiający się jak na taśmociągu produkcyjnym.. nie mogli być obsłużeni).  Agregat sprostał temu zadaniu- pracuje bezawaryjnie do dziś, zasilając wszystkie urządzenia w obiekcie.

Inwestycję wykonano kompleksowo:
-dostawa
-kotwienie
-poziomowanie
-instalacja przyłączeniowa
-instalacja automatyki

Agregat Barracuda 60kW Oddział Deutsche Bank + Serwerownia

Agregat Barracuda 60kW (z układem automatycznego startu SZR) zaproponowany do zasilenia dwóch odbiorców :
Pierwszym odbiorcą była firma posiadająca serwerownie oraz klimatyzatory, drugi odbiorca to oddział  Deutsche Bank.
Z uwagi na dwóch różnych odbiorców montaż jednostki został skomplikowany o dwie oddzielne rozdzielnie.
Inwestycję przeprowadzono kompleksowo przez Naszą firmę:
-wykonanie fundamentu
-projekt instalacji elektrycznej
-wykonanie instalacji
-dostawa i podłączenie jednostki prądotwórczej

 

Agregat Barracuda 80kW Hydroforownia Łyszkowice

Układ zasilania awaryjnego dla pomp instalacji wodociągowej. W obiekcie zainstalowane trzy pompy głębinowe o mocy 9kW, 15kW, 17kW.
W budynku znajdują się także kompresory o łącznej mocy 7kW oraz inne oprzyrządowanie.

Dostarczyliśmy urządzenie w wersji zabudowanej o mocy znamionowej 80kW (100kVA).
Zaproponowany agregat Barracuda 80kW zasilany 6 cylindrowym turbodoładowanym silnikiem z systemem SZR idealnie sprostał temu zadaniu.

Klient ze swojej strony wylał fundament pod agregat według naszego projektu.
Pozostałe prace montażowe takie jak instalacja podłączeniowa, wyładunek z kotwieniem, pomiary instalacji, zostały  przeprowadzone kompleksowo.

 

Agregat Barracuda 16kW Dom prywatny

Układ zasilania awaryjnego dla prywatnego odbiorcy.

Dostarczyliśmy urządzenie w wersji zabudowanej o mocy znamionowej 15kW (19kVA).
Zaproponowany agregat Barracuda 16kW zasilany 4 cylindrowym silnikiem z systemem SZR idealnie sprostał temu zadaniu.

Inwestycję wykonano kompleksowo:
-wylanie fundamentu
-uziemienie
-dostawa agregatu
-prace elektryczne
-podłącznie

Agregat Barracuda 20kW Warsztat+Dom prywatny

Układ zasilania awaryjnego dla domu jednorodzinnego oraz przydomowego warsztatu.
Dom jednorodzinny wyposażony w rozbudowaną kuchnię, saunę oraz jacuzzi.
Warsztat wyposażony w podnośnik, wyważarkę, oraz kompresor.
Inwestycja nie należała do najłatwiejszych z uwagi na konieczność zachowania ogrodu w stanie niezmieniony – życzenie inwestora.
Agregat został umiejscowiony przy pomocy dźwigu oraz specjalnie do tego celu przeznaczonych – rolek transportowych.
Inwestor przygotował fundament w formie „lekkiej” płyty betonowe oraz ozdobna kostka brukowa.

Pozostały zakres inwestycji został wykonany przez Nas w zakresie kompleksowym (prace budowlane, instalacyjne, kotwienie, poziomowanie, pomiary instalacji).
Zaproponowany agregat Barracuda 20kW jest idealnym rozwiązaniem, gdyż inwestor potwierdził że nie ma potrzeby aby wszystkie odbiorniki w domu, oraz warsztacie musiały pracować jednocześnie.

Po zakończonej inwestycji przeprowadzono testy sprawności wszystkich urządzeń w obiektach.

 

Agregat Barracuda 28kW na budowę , na plac budowy

Do przedmiotowej inwestycji zaproponowano agregat Barracuda 28kW
Jednostka napędowa diesla, silnik 4 cylindrowy charakteryzujący się wysoką bezawaryjności oraz niskim zużyciem paliwa – jest bardzo istotny ze względu na pracę ciągłą.Zdjęcia urządzenia pochodzą z przeglądu agregatu dokonanego 22 Marca roku 2017.
Od czasu sprzedaży jednostki, agregat zasilał wiele sprzętów budowlanych takich jak:
-przecinarki
-spawarki
-kompresor.Jednostka przeszła przegląd wzorowo, mimo że agregat pracuje jako zasilanie stałe, w ciężkich warunkach jakimi są warunki pracy na budowie – spisuję się wzorowo.

Agregat Barracuda 20kW na przyczepie transportowej, awaryjne zasilanie chłodni.

Agregat 20kW na przyczepie transportowej – inwestor odebrał zestaw osobiście.
Zamówienie obejmowało w pełni przygotowaną do pracy jednostkę zasilania awaryjnego na przyczepie transportowej, o mocy 20kW 25kVA.Jednostka jest przeznaczona do rezerwowego zasilania chłodni – agregatów chłodniczych na hali magazynowej (chłodnia)

 

Agregat Barracuda 28kW na przyczepie transportowej, do firmy budowlanej działającej

Agregat Barracuda 28kW na przyczepie transportowej – jednostka zakupiona z przeznaczeniem do użytkowanie na terenie Holandii, przez firmę budowlaną.
Zestaw przeszedł rygorystyczny 4 dniowy przegląd bez zastrzeżeń, zdjęcia pochodzą z Naszego archiwum, agregat sprawdza się u Klienta w codziennym użytkowaniu już od ponad roku.

Agregat Barracuda 28kW do „pianowania”, do firmy zajmującej się ocieplaniem w technologii pianki natryskowej

Inwestor zajmuję się ocieplaniem w technologii pianki natryskowej.  Urządzenie które miały zostać zasilone przez Nasz agregat to trójfazowy kompresor 8kW oraz agregat do pianowania graco.
Klient przyjechał osobiście do Naszej siedziby – umożliwiliśmy możliwość sprawdzenia jaka jednostka sprawdzi się najlepiej przy opisanym zestawie – decyzją inwestora zakupiono Agregat Barracuda 28kW.Branża dociepleń jest Nam znana, Nasze agregaty zasilają maszyny „Graco” , „Wintermann”, oraz inne marki.
Z uwagi na stosowany przez Nas wysokiej jakości układ stabilizacji napięcia – każdy z zestawów działa bez zastrzeżeń.