Agregaty prądotwórcze to urządzenia obecne w powszechnym użytku instytucjonalnym, jak i prywatnym. Zapewniają one niezależność od sieci elektrycznej, samodzielnie generując prąd. Obecnie na rynku działa wiele sklepów, w których ofercie znajduje się tego typu sprzęt. Nie brakuje jednak także wypożyczalni, oferujących wynajem agregatów prądotwórczych. Które z tych rozwiązań jest lepsze?

 

 

jaki agregat prądotwórczy wybrać?

Kupno lub wynajem agregatów prądotwórczych

Decydując się na wynajem agregatów, klient nie musi ponosić wysokich kosztów jednorazowych. Niemniej jednak zobowiązuje się do uiszczania regularnych opłat abonamentowych. Które rozwiązanie opłaca się zatem bardziej? W dużej mierze jest to zależne od tego, jak użytkuje się sprzęt. Jeżeli jest on potrzebny na co dzień przez dłuższy czas, prawdopodobnie warto zdecydować się na zakup urządzenia. Trzeba jednak pamiętać, że nawet jeżeli posiada się sprzęt na własność, generuje on pewne koszty eksploatacyjne.

Użytkownik musi w tym przypadku samodzielnie zająć się konserwacją agregatu, czy też wymianą sprzętu, podczas gdy przy wynajmie, czynności te wykonuje wypożyczalnia agregatów prądotwórczych. Wynajem sprzętu to z pewnością lepsze rozwiązanie, jeżeli agregat wykorzystywany jest tylko okazyjnie. W takim przypadku opłaca się bowiem wejść w jego posiadanie tylko na ten czas, gdy rzeczywiście jest potrzebny.

Jak znaleźć najlepszy agregat?

Niezależnie od tego, czy dokonuje się zakupu, czy też najmu agregatu prądotwórczego, niezwykle istotny jest wybór odpowiedniego modelu. W kwestii wyboru rodzaju urządzenia, najważniejsze jest dobre dobranie mocy agregatu do swoich potrzeb. Należy zliczyć zapotrzebowanie mocy urządzeń jakie chcemy obsługiwać agregatem, dodać zapas 20% i na taką ilość kilo Watów jaka nam wyszła można zacząć poszukiwać urządzenia. Warto skonsultować się przed zakupem ze sprzedawcą takiego sprzętu bądź elektrykiem. Fachowiec w pełni będzie potrafił ocenić czy nasze obliczenia zapotrzebowania na moc są poprawne.

Szeroki wybór agregatów prądotwórczych

Będąc zdecydowanym na wynajem agregatów prądotwórczych, warto odwiedzić stronę wypożyczalni Wa-tech. W jej ofercie atrakcyjne produkty znajdą klienci poszukujący małych, niezbyt silnych agregatów do użytku domowego, jak i dużych urządzeń zdolnych obsługiwać największe obiekty. Ponadto, Wa-tech to nie tylko wypożyczalnia agregatów prądotwórczych, ale również sklep, w którym można wykupić sprzęt na własność.