Czy silnik klasy premium musi być drogi ? odpowiedź zaskoczy : nie musi , nie zawsze klasa premium to najwyższa półka cenowa.

W lipcu 2020 opublikowaliśmy wpis dotyczący naszej współpracy z silnikami diesla marki Q-boot.
Zachęcamy do zapoznania się z poprzednim wpisem :
Silniki Q-boot współpraca z Wa-Tech

W dzisiejszym wpisie chcieliśmy poruszyć aspekt ekonomiczny związany z silnikami tej marki. Nawiązując do tytułu artykuły wywnioskować można, że jednostki napędowe tej marki zaliczają się do klasy premium. Długi okres współpracy z marką Q-boot pozwala nam to potwierdzić z pełnią przekonania.  Poparciem tej opinii są nasze najstarsze jednostki wyposażone we wspomniane jednostki – do dziś spełniają swoje zadanie w ciężkich warunkach pracy (maszynownie na statkach i innych jednostkach nadmorskich.)

Dzięki wieloletniej współpracy oraz hurtowym zamówieniom – jesteśmy w stanie uzyskać bardzo konkurencyjną cenę. Koszt silnika marki Q-boot jest wyższy o około 3-4 tysiące złotych w porównaniu z jednostkami przeznaczonymi na pracę rezerwową.  Możemy zatem śmiało powiedzieć że dzięki niewielkiej różnicy w skali całej inwestycji, Klient ma możliwość nabyć generator mogący pracować nie tylko jako zasilanie rezerwowe, ale również jako sprzęt nadający się na stałe/częste źródło prądu.

Pod kątem technicznym silniki tej marki to maszyny stworzone do pracy, silniki seryjnie są wyposażane w elektroniczny sterownik obrotów.
Rozwiązanie w postaci elektronicznego sterownika obrotów zapewnia dwa istotne plusy :
a) niewielkie odchylenia napięcia / częstotliwości  mieszczące się poniżej 1%
b) procedura startu na niskich obrotach , silnik uruchamia się i pracuję przez 10-15 sekund na obrotach około 1000 r/min , dopiero po wskazanym czasie silnik wkręca się na docelową prędkość 1500r/min
c) procedura wyłączenia silnika , odwrotna do procedury startu – początkowo silnik obniża obroty , dopiero po chwili silnik wyłącza się

Można wywnioskować że podpunkty b) oraz c) są niezmiernie istotne i gwarantują wysoką żywotność silnika.

/
05.10.2021
Marcin Przybylski
Specjalista ds. obsługi Klienta