Agregaty prądotwórcze przydają się w wielu sytuacjach życiowych. Są niezbędne w gospodarstwie rolnym, do zasilania elektronarzędzi, a nawet do przyczep kempingowych, jako źródło prądu podczas wypoczynku.

Jednak wiele modeli generuje sporo hałasu, co jest rzecz jasna uciążliwe dla osób przebywających w pobliżu. Całe szczęście, rozwój technologii pozwala produkować coraz cichsze agregaty. Jak zatem wybrać cichy agregat prądotwórczy?

Najlepsze ciche agregaty prądotwórcze

cichy agregat prądotwórczy

Wiele modeli agregatów wyposażonych w silniki benzynowe może pochwalić się stosunkowo cichą pracą. Jednym z nich jest agregat BARRACUDA 1600W generujący hałas w granicach 63-65dB. Warto zainteresować się tym modelem, gdyż oprócz cichej pracy ma jeszcze jedną zaletę – jest wyjątkowo lekki. Innym przykładem agregatu z cichym silnikiem benzynowym jest BARRACUDA 2800W 1F. Co prawda generuje nieco więcej hałasu, gdyż jest to ok. 68dB, jednak wartość ta również nie męczy zmysłu słuchu osób znajdujących się w pobliżu.

Silniki diesla zawsze były postrzegane jako motory dość hałaśliwe, jednak w dzisiejszych czasach nie ma to już za bardzo odzwierciedlenia w rzeczywistości. Wystarczy choćby wspomnieć o agregatach BARRACUDA 8000 3F, bądź 1F DIESEL ATS, które wyposażone zostały w silniki charakteryzujące się bardzo zadowalającą kulturą pracy. W połączeniu z porządnym wyciszeniem daje to efekt w postaci cichego agregatu o głośności wynoszącej tylko 63dB. Widać zatem jak na dłoni, że agregaty wysokoprężne są godne polecenia również osobom, które poszukują cichego urządzenia.