Jako producent agregatów prądotwórczych oferujemy różne konfigurację sprzętowe.
Dziś przybilże jednego z producentów z którym współpraca sięga początków naszej obecności na rynku.

Firma Wa-Tech wykorzystuje w agregatach prądotwórczych rozwiązania pewne i sprawdzone. Przykładem są prądnice marki Barracuda – bezawaryjne, bezobsługowe – nowoczesne. Nasze rozwiązanie zapewnia jakość prądu identyczną z prądem sieciowym, a czasem lepszą i bliższą prawidłowym wartością napięcia i częstotliwości.

Nie zapominajmy jednak, że sercem agregatu prądotwórczego jest to co go napędza.
Generatory Barracuda w zdecydowanej większości wyposażane są w silniki o zapłonie samoczynnym znane jako silniki wysokoprężna lub silniki Diesla.
Wybór silników Diesla jest podyktowany większą sprawnością i bezawaryjnością w stosunku do silników benzynowych.  Warto również zwrócić uwagę na fakt, że silniki wysokoprężne są zdecydowanie bardziej ekonomiczne niż silniki benzynowe.

W niniejszym artykule chciałby przybliżyć jedne z pierwszych jednostek wysokoprężnych stosowanych w agregatach marki Barracuda.  Firma Wa-Tech od zawsze stawia na pewne i sprawdzone rozwiązania  – z uwagi na profesjonalne podejście do Odbiorcy / Inwestycji  – stosowane rozwiązania są personalizowane do potrzeb i inwestycji.

Silniki Qboot (Q-boot) – to Japońskie jednostki napędowe stworzone do ciężkiej i intensywnej pracy – nie są to silniki dedykowane do zasilania rezerwowego  (zasilanie rezerwowe to wsparcie prądowe na wypadek zaniku napięcia sieciowego do 200h/rocznie).  Jednostki Qboot to sprzęt zapewniający pewne osiągi i gwarantujący możliwość częstej / stałej pracy.

Ceny silników Qboot:   Silniki Qboot

Wskazane silniki stosowane się w agregatach prądotwórczych pełniących rolę jedynego źródła prądu.
Dzięki elektronicznemu regulatorowi obrotów silnika uzyskujemy stabilne 1500 obrotów / minutę. W przypadku zastosowania wspomnianego rozwiązania w agregacie prądotwórczym  uzyskamy praktycznie idealną wartość 50Hz (przykładem jest jednostka o oznaczeniu QB490).

Elektroniczny regulator obrotów silnika pozwala na wdrożenie systemu pracy :
1. obroty jałowe
2. obroty docelowe
System ten zdecydowanie przedłuża żywotność jednostki napędowej a tym samym całego generatora.  Po uruchomieniu agregatu prądotwórczego silnik przez około 15-20 sekund pracuję z obrotami na poziomie 700-800 obrotów na minutę. Dopiero po chwili gdy olej zostanie rozprowadzony w układzie smarowania – silnik zyskuję właściwy zakres obrotów tj. 1500 obrotów / minutę (przykładem jest jednostka o oznaczeniu QB4105).

Tradycyjny interwał przeglądów dla marki silników Qboot wynosi  300h – zdarzało nam się jednak że pierwsze zgłoszenia do przeglądu otrzymywaliśmy przy wskazaniu ponad 800h – czego zdecydowanie nie zalecamy!!!
Warto tutaj zwrócić uwagę na to, że nawet tak zaniedbane jednostki – pracowały i spełniały swoją funkcję bez zarzutu. Wskazania licznika godzin pracy na poziomie 3000-4000 godzin nie są dla silników tej marki żadnym wyzwaniem – można śmiało określić, że jest to dopiero początek  drogi (pod warunkiem właściwego utrzymania serwisowego jednostki).

/
17.07.2020
Marcin Przybylski
Regionalny kierownik sprzedaży