Duże przedsiębiorstwa nie zawsze mogą pozwolić sobie na zabezpieczenie każdego obiektu w zasilanie rezerwowe. Czasem zdarza się również tak, że charakter działalności również wymaga mobilnego źródła zasilania.

Zdecydowaliśmy się na zakup agregatu prądotwórczego oraz podwozia, do wyboru mamy kilka wariantów.
1. Zakup agregatu prądotwórczego, oraz samodzielne znalezienie i zakup przyczepy.
Rozwiązanie to ma jedną podstawową wadę – nie wiemy czy znaleziona przyczepa będzie bezpieczna, oraz musimy sami zając się przytwierdzeniem sprzętu do przyczepy.

2. Zakup agregatu prądotwórczego, oraz zakup przyczepy przystosowanej do transportu samego agregatu jak i innych przedmiotów.
Powyższe rozwiązanie ma same zalety:
-przyczepa posiadająca odpowiednią ładowność
-agregat jak i sama przyczepa są przystosowane do zamontowanie (szybki montaż na 4 elementy).
-bardzo często odbieramy po prostu gotowe zamówienie z agregatem przytwierdzonym do przyczepy.
Opisane rozwiązanie można spotkać np:
agregat prądotwórczy mobilny 30kW
agregat prądotwórczy mobilny 50kW
agregat prądotwórczy mobilny 100kW

Zamawiając towar u sprawdzonego wypróbowanego producenta mamy pewność ,że otrzymamy gotowy bezpieczny produkt – ponadto jeśli mamy kontakt z dostawcą bezpośrednio współpracującym z dostawcą przyczep modyfikacje typu : łamany dyszel, dodatkowe korbowe wsporniki  – nie stanowią problemu.

Należy Pamiętać że w większości przypadków waga agregatu podawana jest w wartości netto.
Dla przykładu, agregat prądotwórczy około 20kW – waży orientacyjnie 800kg netto, jeśli do podanej wagi doliczymy 7 litrów oleju silnikowego, 10 litrów płynu chłodzącego , 80ah, oraz 100 litrów paliwa  – uzyskujemy zestaw oscylujący prawie 1000kg   – co za tym idzie absolutnie nie jest bezpiecznie transportowanie takiego zestawu na przyczepie DMC 700kg bez hamulca.
Niestety na Polskim rynku coraz częściej spotkać możemy agregaty przewożone na przyczepach o zbyt małej ładowności, na dodatek bez hamulca.
Jeśli ktoś miał kiedyś okazję hamować z przyczepą o wadzę 1500kg (bez hamulca) – wie doskonale o czym jest mowa.

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat zagadnienia mobilnego agregatu, lub jeśli po prostu szukasz dobrego rozwiązania w rozsądnej cenie – skontaktuj się bezpośrednio z firmą posiadającą w swoim „portfolio” realizację na tego typu zamówienia.

Sprawdź również > Agregat prądotwórczy Diesel 5kw