Osoby, które chcą zakupić agregat prądotwórczy często stają przed decyzją dotyczącą rodzaju zasilania owego urządzenia. Na rynku dostępne są agregaty na benzynę, jak również agregaty z silnikiem diesla. Co warto wiedzieć na temat obu rodzajów? Poniżej kilka informacji.

Agregat prądotwórczy diesel

Niewątpliwą zaletą agregatów z silnikiem diesla jest cena oleju napędowego, która w porównaniu do benzyny jest nieco niższa. Kolejną z zalet jest mniejsze zapotrzebowanie silnika na paliwo. Należy jednak mieć na uwadze fakt, że agregaty w dieslu są dużo droższe od tych zasilanych benzyną.

Na rynku dostępne są agregaty z silnikiem diesla na specjalnej przyczepie, co znacznie ułatwia ich transport. Zakupić oczywiście można również agregaty diesla bez przyczepy.

Agregaty prądotwórcze z silnikiem diesla sprawdzają się w dużych obiektach, zdecydowanie więc będą dobrym wyborem, jeśli chcemy zakupić agregat do większej firmy lub instytucji – szpitala bądź szkoły. Znakomicie sprawdzą się też na placu budowy czy podczas imprez plenerowych. Jeśli chodzi o domy prywatne, taka inwestycja to spory wydatek i będzie musiało minąć dużo czasu zanim się zwróci.

Warto jednak wspomnieć o tym, że agregaty prądotwórcze na ropę są urządzeniami niezwykle trwałymi i wytrzymałymi, z pewnością będą doskonale sprawdzać się przez długie, długie lata.

Agregaty prądotwórcze na benzynę

agregat benzynowy watech

Agregaty prądotwórcze na benzynę są znacznie tańsze od modeli diesel, a co za tym idzie, są częstszym wyborem. Mają one nieduże rozmiary, dzięki czemu sprawdzają się również w domach prywatnych.

Agregaty prądotwórcze na benzynę mają dość prostą konstrukcję, dzięki czemu ich serwis nie jest tak problematyczny i kosztowy jak w przypadku agregatów na z silnikiem diesla.

Agregaty na benzynę są dobrym wyborem do domu bądź do niewielkiej firmy. Znakomicie sprawdzą się podczas awarii prądu i sprawią, iż będziemy mogli cieszyć się działającym telewizorem bądź piekarnikiem.

Należy jeszcze dodać, że niestety wśród wielu zalet pojawiają się również wady, a mianowicie koszty eksploatacji. Mowa tutaj o cenach benzyny oraz o spalaniu owego paliwa, które jest znacznie większe niż w przypadku agregatów na olej napędowy.

Co więcej agregaty na benzynę uchodzą ze mniej trwałe niż te na diesel.

Podsumowanie

Kupno agregatu prądotwórczego z pewnością okaże się przydatna inwestycją. Warto jednak dokładnie przemyśleć i przeanalizować swoje potrzeby, by wybrać taki, który najlepiej sprawdzi się w naszym przypadku, a jeśli mamy szereg wątpliwości zapytać o radę specjalistów.

 

Sprawdź wszystkie nasze agregaty prądotwórcze tutaj.