Dużą grupę odbiorców agregatów prądotwórczych stanowią gospodarstwa rolne – to właśnie dla Nich poświęcony jest poniższy artykuł.

Jeśli jesteś przedsiębiorcą i poszukujesz agregatu prądotwórczego aby zabezpieczyć swój kurnik , gospodarstwo rolne zwróć uwagę na :
1. Agregaty na WOM tzw. agregaty ciągnikowe – jest to bardzo popularne rozwiązanie z uwagi na niską cenę.
Rozwiązanie ma jednak kilka wad :
– unieruchamia ciągnik
– nie gwarantuję spokoju, tzn nie jest wyposażone w automatykę – w przypadku zaniku prądu – musimy być na miejscu i zorganizować podłączenie agregatu do ciągnika i do budynku.
– jakość prądu – bardzo często agregaty ciągnikowe nie posiadają stabilizacji napięcia, lub po prostu posiadają stabilizację słabej jakości.
– konieczność regulacji (dodawania, odejmowania gazu) ciągnika w stosunku co do obciążenia prądnicy agregatu (a jak wiadomo obciążenie bywa zmienne).

2. Agregaty prądotwórcze stacjonarne, zabudowane wyciszone.
Takie rozwiązanie posiada jeden minus – agregat wyposażony w silnik jest droższy niż agregat ciągnikowy.
Poza wymienionym minusem możemy uzyskać same plusy :
-automatyczne załączenie , automatyczne wyłączenie, dobrze skonstruowany agregat będzie w pełni bezobsługowy, załączy się samoczynnie gdy zabraknie napięcia sieciowego, i również samoczynnie się wyłączy.
Takie rozwiązanie zapewniają np :
agregat prądotwórczy 20kW
agregat prądotwórczy 40kW
agregat prądotwórczy 80kW

– możliwość programowania:  agregat może zostać zaprogramowany na samoczynne uruchamianie według preferencji Klienta.
– centralka GSM : dodatkowy układ działający na zasadzie informacji sms na temat statusu agregatu (ponadto umożliwia sterowanie agregatem z aplikacji na smartfonie).

Agregat zabudowany wyposażony we własny silnik oraz odpowiednio skonfigurowaną automatykę – zapewni Nam spokój i gwarancję zasilania w każdych warunkach.

 

Sprawdź naszą ofertę > Wypożyczalnia agregatów prądotwórczych