Przedstawione zdjęcia dotyczą realizacji dostawy agregatu prądotwórczego Barracuda 150kW

Usługa dostawy obejmuje szkolenie z obsługi oraz uruchomienie.  Dostarczany agregat jest w pełni przygotowany do pracy  (wyposażony w płyny eksploatacyjne, oraz startową ilość paliwa). Podczas szkolenia z obsługi zalecane jest aby obecny był również elektryk/przedstawiciel firmy podłączającej agregat do instalacji. Podczas szkolenia i uruchomienia jesteśmy w stanie w czasie rzeczywistym rozwiać wątpliwości i udzielić odpowiedzi na pytania elektryka/firmy podłączającej agregat.

 

 

Generator prądotwórczy Barracuda 150kW – przedstawiony na zdjęciach powyżej – został przeznaczony na rezerwowe zasilanie firmy razem z serwerownią. Razem z agregatem inwestycja obejmowała również dostawę modułu SZR(ATS) zakres natężenia 400A  – taki zestaw pozwala w pełni zautomatyzować instalację zasilania rezerwowego.
Dodatkowo na specjalne życzenie Klient zmodyfikowano (wydłużono) czas wyłączenia generatora oraz powrotu do źródła napięcia sieciowego.  Opisany zabieg pozwala uniknąć niepotrzebnych skoków napięcia w przypadku dalszych przerw w dostawach prądu. Sugerujemy aby powrót na zasilanie sieciowe programować ze zwłoką 5-15 minut od stablilnego powrotu napięcia sieciowego.

Przy okazji opisanej modyfikacji warto zaznaczyć, że wszystkie stosowane przez nas sterowniki marki Smartgen  6120 , 6220 , 7120N , 7120A , 7220  – pozwalają na programowanie wielu ciekawych i przydatnych funkcji.

Przykładem jest mozliwość pełnej regulacji czasów i zwłok w wukonywanych czynnościach  (uruchamianie, wyłącznia generatora , lub czasów przełączenia pomiędzy źródłami napięcia).
Wyższe modele od numeru 7xxx udostępniają również dziennik zdarzeń z którch skorzystać może zarówno Klient jak i nasz serwis.

Ważną modyfikacją która wykonywana jest coraz częściej – to łączenie agregatu z internetem – taka modyfikacja pozwala na stałą kontrolę nad urządzeniem , a dodatkowo pozwala na zdalne zarządzanie (uruchamienie, wyłączanie).

Nasi Klienci zawsze otrzymują sprzęt spersonalizowany i skonfigurowany do ich indywidualnych potrzeb.
A jeśli Klient zapomni o jakiejś modyfikacji czy programowaniu ?
Udostępniamy mobliny serwis , lub nawet usługi zdalne!
Wielokrotnie zdarzało się już , że usługi takie jak np zmiana numeru telefonu w module GPS –  wykonywana była jeszcze tego samego dnia – zdalnie.

 

 

 

Elektroniczny regulator obrotów silnika pozwala na wdrożenie systemu pracy :
1. obroty jałowe
2. obroty docelowe
System ten zdecydowanie przedłuża żywotność jednostki napędowej a tym samym całego generatora.  Po uruchomieniu agregatu prądotwórczego silnik przez około 15-20 sekund pracuję z obrotami na poziomie 700-800 obrotów na minutę. Dopiero po chwili gdy olej zostanie rozprowadzony w układzie smarowania – silnik zyskuję właściwy zakres obrotów tj. 1500 obrotów / minutę (przykładem jest jednostka o oznaczeniu QB4105).

Tradycyjny interwał przeglądów dla marki silników Qboot wynosi  300h – zdarzało nam się jednak że pierwsze zgłoszenia do przeglądu otrzymywaliśmy przy wskazaniu ponad 800h – czego zdecydowanie nie zalecamy!!!
Warto tutaj zwrócić uwagę na to, że nawet tak zaniedbane jednostki – pracowały i spełniały swoją funkcję bez zarzutu. Wskazania licznika godzin pracy na poziomie 3000-4000 godzin nie są dla silników tej marki żadnym wyzwaniem – można śmiało określić, że jest to dopiero początek  drogi (pod warunkiem właściwego utrzymania serwisowego jednostki).

/
17.07.2020
Marcin Przybylski
Regionalny kierownik sprzedaży